Dom na wsi w sercu Skåne

Wrzosowiska, pagórki, drewniane skandynawskie chaty, mnóstwo zieleni, zapach ziół i traw, pastwiska pełne owiec, koni i krów. Österlen. Tak wygląda szwedzka sielskość.

Stara farma w Skåne

Pobyt w tym miejscu nie był przez nas planowany, przygody w podróży sprawiły, że musieliśmy dosłownie w kilka godzin znaleźć nowe miejsce, w którym się zatrzymamy – przy podróżowaniu z piątką psiaków nie zawsze jest to proste. Przypadek sprawił więc, że trafiliśmy tutaj. Pięknie odnowiona stara chata, położona w sielskich okolicznościach przyrody, w samym sercu Skåne okazała się być nie tylko super bazą wypadową, ale przede wszystkim miejscem, w którym wypoczęliśmy. Odetchnęliśmy.

Szwedzkie życie na wsi

Czy słysząc hasło: „szwedzkie życie na wsi” – wyobrażasz sobie spokój, sielskość, idylliczne krajobrazy, czujesz zapach ziół i promieni słońca i widzisz kogoś (najlepiej siebie) w bujanym fotelu z książką i kubkiem kawy z przelewu i cynamonową bułeczką? To miejsce jest idealną wizualizacją tych wyobrażeń.

Dom na wsi w Szwecji – „sielskość do wynajęcia”

Dom jest częścią farmy z końca XIX wieku. Właściciele mieszkają w domu obok. Są sympatyczni, gościnni i pomocni. Mają dwa urocze pieski (cavalierki) i konie. Uwielbiają zwierzęta – nic więc dziwnego, że dom, który wynajmują dla gości, jest miejscem pet friendly. Wnętrza domu są przytulne, jasne, przestronne. Nie jest to miejsce z super designem, jest to typowy dom w stylu cottage, oddający charakter miejsca, w którym jest położony.

Otwarta przestrzeń – salon, jadalnia, świetnie wyposażona duża kuchnia i ogromny stary piec do pieczenia. W domu są dwie sypialnie – jedna na dole (z łóżkiem dla dwóch osób oraz łóżkiem piętrowym) a druga na poddaszu – z przeszkleniem. Jest to dom pełen światła (poranne i wieczorne światło przechodzące przez wielkie okno przy dachu – magia!) z oknami przez które wdziera się zieleń – trawy, drzewa, pastwiska. Do dyspozycji gości jest też taras zewnętrzny – idealne miejsce na śniadania i kolacje na świeżym powietrzu.

Dom na wsi w sercu Skåne

Dom znajdziecie na airbnb.

Zobacz również

Dom na wsi w sercu Skåne

Wrzosowiska, pagórki, drewniane skandynawskie chaty, mnóstwo zieleni, zapach ziół i traw, pastwiska pełne owiec, koni i krów. Österlen. Tak wygląda szwedzka sielskość. Stara farma w

Czytaj więcej »

Rovinj. Dom w sercu starego miasta

Klimatyczne wąskie uliczki, kolorowe kamienne domy, zapach rozwieszonego prania zmieszany z morską bryzą, promienie zachodzącego słońca odbijające się w tafli Jadranu. Rovinj. Jedno z najbardziej

Czytaj więcej »