Listopad | mood board NOVEMBER

mood&fav

Do zeszłego roku nie byłam wielką fanką jesieni. Ok. Powiem to wprost. Nie znosiłam jesieni. Skandynawia mnie zmieniła. Nie przeszkadza mi już szarość za oknem, deszcz, silny wiatr, krótkie dni (och! Przecież porównując naszą aktualną ilość godzin ze światłem do np. Svalbardu – dni nagle zdają się być długie). Dzisiaj ośmielę się twierdzić, że ja – zimowa dziewczyna – pokochałam jesień. Przecież obok zimy nie ma bardziej hygge pory roku, prawda? Skoro duńskie hygge – to wełna, kolor, świece i… Idealna kurtka na jesienne spacery (w deszczu).

1/ Moja miłość do Skandynawii przejawia się także na płaszczyźnie modowej. Znacie Acne Studios ze Sztokholmu? A.C.N.E. = Ambition to Create Novel Expression. Projekty jakościowe, poza schematami, od razu przywodzące na myśl ponadczasowy skandynawski design. Szale Acne Studios są moją słabością! 2/ Kolor! Dużo koloru:) Inspiracja na kolorowe golfy, takie jak noszę – idealne na jesienną chandrę i szarugę. 100 % wełna. Jedna z moich ukochanych marek – Benetton. 3/ Jako świeczkowy freak muszę tu wspomnieć o moim nowym świeczkowym crash! Świece sojowe od PLANTSTORE mają drewniany knot i kiedy się palą – brzmią niczym drewno palące się kominku. Pachną obłędnie i intensywnie. Swoją pierwszą świecę (Bourbon Plum) otrzymałam w prezencie i przepadłam. Co powiecie na… Zapach palącego się drewna w kominku? Nuty palonego drewna, drzewa sandałowego i kadzidłowca. 4/ Znacie City Works? Uwielbiam te notesy. Pięknie tłoczone, w żywych kolorach. W Polsce można je kupić w NOTEKA (przy okazji polecajka sklepu – to tutaj od kilku lat kupuję cuda papiernicze i nie tylko). 5/ Zawsze, kiedy w Stories/na zdjęciu zobaczycie mnie w TEJ kurtce pojawia się sporo zapytań. To kurtka duńskiej marki RAINS. Kurtka jest ciepła, wodoodporna. Nie zawiodła mnie nawet przy sztormach, śnieżycy i przy -30 stopniach. 6/ Ukochane spodnie tej jesieni – bawełniany sztruks w pięknym odcieniu zieleni – POLLY. 7/ Botki na platformie, jakie totalnie sobie wymarzyłam. Jakościowe, piękne i ultra wygodne. TARANKO. 

Zobacz również

Sierpień | mood board AUGUST

mood & fav 1/ Kupiliśmy bilety lotnicze na Santorini. Stamtąd mieliśmy płynąć promem na inne Cyklady. Zarezerwowaliśmy noclegi. Zaplanowaliśmy podróż. I… Wszystko zmieniliśmy. Lecimy do

Czytaj więcej »