Rovinj. Dom w sercu starego miasta

Klimatyczne wąskie uliczki, kolorowe kamienne domy, zapach rozwieszonego prania zmieszany z morską bryzą, promienie zachodzącego słońca odbijające się w tafli Jadranu. Rovinj. Jedno z najbardziej romantycznych miast w Europie. Perła Adriatyku. Kiedy szukamy miejsca, w którym się zatrzymamy, jednym z aspektów, które bierzemy pod uwagę jest klimat domu, apartamentu, hotelu. Musi współgrać z miejscem, w którym jesteśmy. Czy może być coś bardziej oddającego klimat niż kamienny dom z historią, położony w samym sercu starej części miasta?

Casa Allegra – House da mamma – wyjątkowe airbnb w Rovinj

Casa Allegra – House da mamma, zlokalizowany jest w starej części Rovinja, najpiękniejszej, najbardziej klimatycznej. W jednej ze spokojnych uliczek, z dala od turystycznego zgiełku. Zachowano historyczne elementy domu, dodając nowe akcenty. Jest pięknie i funkcjonalnie. Kamienne ściany są idealnym tłem dla bieli, błękitu i naturalnych dodatków.

W domu, na pierwszym piętrze znajduje się kuchnia z salonem (kuchnia jest bardzo dobrze wyposażona – lodówka, zmywarka, piekarnik i kuchenka elektryczna), na drugim sypialnia z łóżkiem dla dwóch osób, otwarty pokój z małą sofą oraz łazienka z wanną. Dom jest idealny dla dwóch-czterech osób. Do dyspozycji gości jest też taras na podwórku wewnętrznym (współdzielony z gośćmi z drugiego domu).W domu jest klimatyzacja (w każdym pokoju) oraz internet. Dom jest miejscem odpowiednim dla osób podróżujących z pieskami. Jest to miejsce, w którym pieski są mile widziane. Airbnb dog friendly.

Rovinj – gdzie parkować

Historyczna część miasta (cypelek) wyłączona jest z ruchu samochodowego (mieszkańcy mają specjalne karty, by wjechać za szlaban). Parking miejski (płatny) oddalony jest od domu ok. 700 m, bezpłatny 1500 m – co dla osób podróżujących ze sporą ilością bagaży może być utrudnieniem. Dla nas noszenie walizek, transporterów psiaków i „miliarda” klamotów w sporym upale okazało się wyzwaniem. Przy parkingu miejskim można wynająć meleks (niestety akurat, kiedy przyjechaliśmy nie był dostępny).

Więcej o Rovinj przeczytacie we wpisie Rovinj. Trufle, wino, magia – przewodnik.

Rovinj. Dom w sercu starego miasta

Dom znajdziecie na airbnb.


Zobacz również

Rovinj. Dom w sercu starego miasta

Klimatyczne wąskie uliczki, kolorowe kamienne domy, zapach rozwieszonego prania zmieszany z morską bryzą, promienie zachodzącego słońca odbijające się w tafli Jadranu. Rovinj. Jedno z najbardziej

Czytaj więcej »