Sierpień – inspiracje | Mood & fav

Czas, w którym na Lofotach słońce nie zachodzi, tego roku (ku mojemu smuteczkowi) dobiegł końca. Choć dni nadal są długie, a nocą dalej nie jest ciemno, powoli czuję zbliżający się na Północy oddech jesieni (może to przez mgły, zachmurzenie i coraz częściej włączone ogrzewanie). Ale halo! Przecież to sierpień. Środek lata. Zostawiam więc garść inspiracji – kawowych, muminkowych i ubraniowych. Enjoy! 

1 / Lekkie zapachy Korres (greckie kosmetyki naturalne). Obłędne połączenia i nuty. 
2 / Chyba wszyscy dookoła wiedzą już, że Muminki kocham miłością bezwarunkową. Zawsze kiedy pokazuję jakiś uroczy detal z Muminkami – herbaty, kubki etc. padają pytania: skąd? Prawda jest taka, że większość moich muminkowych gadżetów kupuję w Finlandii, a w Polsce zawsze polecam ten sklep online. 
Zobaczcie jakie urocze szklane kubki. Jestem wielką fanką kolorowego szkła, cienkiego szkła i widzę je w swojej kolekcji. 
3 / Przy kolorach i cudownych zapachach pozostając: moje i Marcina ukochane skoncentrowane żele od Yves Rocher – 100 ml żelu wystarcza na wiele kąpieli, w dodatku żele zostały zamknięte w butelki z plastiku z recyklingu. Używamy od kilku miesięcy, próbowaliśmy wszystkich zapachów. 
4 / Kiedy Instagram wyświetli reklamę dopasowaną pod użytkownika hehe. Dzięki temu poznałam tę markę i teraz… Chcę wszystko. No przecież slow sunday coffee club to cała ja. I Marcin. 
5 / Totalnie przypadkowo, w outdoorowym sklepie w Leknes wpadliśmy na coś takiego. Jako kawowe freak’i nie mogliśmy przejść obojętnie. Ciekawy koncept. Zakupiliśmy, będziemy próbować. 
6 / Moccamaster! Ileż wiadomości odbieram zawsze, kiedy w Stories na Instagramie pojawi się TEN ekspres. Najczęściej pada pytanie: „czy dobra kawa z niego wychodzi i czy polecam”? Zawsze odpowiadam to samo: „dobra kawa zależy przede wszystkim od dobrych ziaren”, ale też wody i odpowiedniej techniki parzenia. Moccamaster to ekspres przelewowy. Jak dla mnie funkcjonalna perełka designu. Niezawodny, wytrzymały i generalnie: „tak, polecam bardzo”. Dostępny w różnych kolorach. 
7 / Inspiracja podróżnicza na sierpień: a gdyby tak do Kopenhagi? A jeżeli ktoś wybiera się tam w najbliższym czasie, podrzucam link do wpisu: Gdzie na kawę w Kopenhadze? 9 najlepszych miejsc. 
8 /Patrząc na ten wpis zrobiło się kawowo i jakby „Barbie Core”. Kiedy ten strój trafił w moje ręce byłam zachwycona – piękne zapakowany, dwustronny, w soczystych kolorach i uszyty z dwóch warstw ECONYLU® (pozyskiwany jest między innymi z wyłowionych z oceanów sieci rybackich). Vintage fason. Super, prawda? [ prezent od marki ] 

 

Skoncentrowane żele pod prysznic marki Yves Rocher [ współpraca reklamowa ] 

Zobacz również

Sierpień | mood board AUGUST

mood & fav 1/ Kupiliśmy bilety lotnicze na Santorini. Stamtąd mieliśmy płynąć promem na inne Cyklady. Zarezerwowaliśmy noclegi. Zaplanowaliśmy podróż. I… Wszystko zmieniliśmy. Lecimy do

Czytaj więcej »