Domek w środku lasu / Cabin in the woods

Gdzieś, pośrodku niczego

Któż nie marzył chociaż raz w życiu, by zamieszkać na jakiś czas (lub spędzić choć jedną noc) gdzieś, pośrodku niczego? W wyjątkowej chatce, z dala od wszystkiego.
Na moją wyobraźnię zawsze wyjątkowo oddziaływały zdjęcia wyskakujące w sieci po wpisaniu hasła: cabin in the woods. Kilka takich wyjątkowych miejsc udało się nam już odwiedzić. To, o którym czytasz, w tym wpisie jest jednym z naszych ulubionych. Skandynawski domek w środku pięknego lasu. W Estonii.

Prywatny domek w lesie z sauną i banią pod gołym niebem

Domek zlokalizowany jest na zachodnim wybrzeżu Estonii, w środku lasu, z dala od innych zabudowań. Cały domek i teren dookoła (1,3 ha) jest do prywatnej dyspozycji gości. Tu dzieje się magia. Las zmienia się w zależności od pory dnia – światło maluje najpiękniejsze obrazy. Siedząc w bani, wpatrując się w głęboką zieleń, czujesz się jak jeden z leśnych elfów. Śpiew ptaków zastępuje rano budzik, a w środku dnia stwierdzasz, że nawet najlepsza relaksacyjna playlista nie koi tak jak owy śpiew i szum drzew. Latem, koło domu zbierasz jagody i poziomki. Tak wygląda szczęście.

Zapewniam Was, że ta zieleń to nie photoshop. Estońskie lasy są przepiękne. Bajkowe.
Home office z takim widokiem? Poproszę! Psst! Co jakiś czas za oknem można dostrzec któreś z leśnych zwierząt.
Glamping.

Chatka w środku lasu – teleport, please!

Kiedy dodałam pierwsze Stories na Instagramie z tego miejsca, po kilku minutach miałam już kilkanaście wiadomości: „gdzie to, gdzie to?!”; „podziel się namiarem!”. Wcale mnie to nie dziwi. W czasach pandemii, nawet podróżnicy, którzy zwykle wybierali butikowe hotele, często szukają miejsc na wyłączność. Miejsc, w których będą sami. Miejsc blisko natury. Ten domek w środku lasu jest idealnym miejscem przez cały rok.
W domku znajduje się sypialnia (na poddaszu), dobrze wyposażona kuchnia, prysznic z podgrzewaną podłogą, toaleta, otwarty salon z przestrzenią do pracy. W domu jest wifi, monitoring video i Binge TV.

Chatka w środku lasu – airbnb dog friendly

Ten estoński domek w środku lasu to idealne miejsce dla osób podróżujących ze zwierzętami. Psiaki są tu bardzo mile widziane.

Gdzie szukać domku w środku lasu?

Prywatny domek w środku lasu z sauną i banią pod gołym niebiem znajdziecie na airbnb.

Zobacz również

Dom na wsi w sercu Skåne

Wrzosowiska, pagórki, drewniane skandynawskie chaty, mnóstwo zieleni, zapach ziół i traw, pastwiska pełne owiec, koni i krów. Österlen. Tak wygląda szwedzka sielskość. Stara farma w

Czytaj więcej »

Brzozówka

Wczesny ranek. Powoli otwieram oczy, przeciągając się w karmelowej pościeli. Promienie słońca dość odważnie wdzierają się w zakamarki sypialni tworząc magiczną poświatę, na myśl przywodzącą

Czytaj więcej »